איך לבחור בין תקליטנים לאירועים

יאמרו מה שיאמרו, הדבר החשוב ביותר בכל אירוע הוא המוזיקה המתנגנת במהלכו.

גם אם מדובר במוזיקת רקע שנועדה להנעים את זמנם של האורחים במהלך קבלת הפנים באירוע וגם המוזיקה שלצליליה רוקדים בשלבים מאוחרים יותר, המוזיקה בעצם מכתיבה את האווירה במקום ולכן חשוב להקפיד על בחירה נכונה של השירים והתאמת המוזיקה לכל שלב באירוע.

איך יודעים שהתקליטן הוא מנוסה ומקצועי?

חיפוש ובחירה מבין עשרות תקליטנים הוא משימה חשובה ביותר כאשר רוצים לארגן אירוע בלתי נשכח.

חשוב לבחור בתקליטן שיודע היטב איך להתאים את המוזיקה לשלבים השונים של האירוע ולתמרן ביניהם בצורה מוצלחת.

בחתונה, למשל, השלב הראשון הוא בדרך כלל קבלת הפנים.

המוזיקה בשלב זה היא בדרך כלל רכה ועדינה בווליום שאינו גבוה מדי על מנת שהאורחים יוכלו לברך את הזוג וגם למצוא זה את זה בקלות.

בשלב החופה בדרך כלל מתנגן שיר שאותו בוחר הזוג מבעוד מועד, ולאחר מכן מתחילים הריקודים, עם מוזיקה קצבית או שקטה בהתאם לבחירות שנעשו.

תקליטנים מקצועיים

תקליטנים מקצועיים לא ינסו לכפות את הטעם המוזיקלי הספציפי שלהם על האירוע אלא יהיו קשובים ללקוח ויערבו אותו באופן פעיל בבחירת השירים והסדר שלהם.

כמו כן, במהלך האירוע כמעט תמיד תהיינה בקשות מיוחדות, גם של החוגגים וגם של הקהל, ועל התקליטן להיות פתוח לאפשרות הזו ולחרוג מרשימת השירים המוכנה שלו במקרה הצורך.

איך בעצם מתבצעת הבדיקה של תקליטן טוב?

על מנת לבחור אחד מבין עשרות תקליטנים המציעים את שירותיהם לחוגגים, צריך לבצע חיפוש באינטרנט או על ידי המלצות, כמובן תוך התחשבות בטעם המוזיקלי של החוגגים ושל האורחים.

תקליטן איכותי בדרך כלל מתמחה ביותר מסגנון מוזיקלי אחד, אבל כמובן שיש לו גם טעם אישי משלו. כאשר מחפשים תקליטנים חשוב למקד את החיפוש סביב אלה שהטעם מוזיקלי האישי שלהם הוא קרוב ככל האפשר לזה של החוגגים, זאת על מנת שתהיה כימיה טובה בין כל הצדדים.

לא כדאי להסתמך רק על המלצות, אלא לבקש לראות את התקליטן בפעולה.

דבר זה נעשה בדרך כלל על ידי צפייה בסרטונים שצולמו באירועים בהם הוא השתתף, אבל הדרך האידיאלית לוודא את ההתאמה היא לבקש להיות נוכחים באירוע קרוב ולראות את התקליטן בפעולה.