כשאומרים שמלות כלה וינטג'

מתייחסים לעיצובים לשמלות כלה שנעשו לפני 20 עד 100 שנה ונחשבות לקלאסיות או בעלות ערך היסטורי.
לשמלות אלו יש בדרך כלל תכונות ייחודיות המבדילות אותן משמלות כלה עכשוויות.

ניתן לסווג שמלות כלה וינטג' לתקופות שונות, כולל עידן האדוארד (1901-1910), שנות העשרים השואגות (1920), עידן השפל (1930), תקופת המלחמה (שנות הארבעים), עידן ה-New Look (1950), סווינגינג סיקסטיז (שנות ה-60), ותקופת הבוהמה (שנות ה-70).

כמה תכונות נפוצות של שמלות כלה וינטג' כוללות:

תחרה: לשמלות כלה וינטג' רבות יש פירוט תחרה מורכב, שהייתה בחירה פופולרית בתקופת האדוארד ואילך.

משי: משי היה בד פופולרי לשמלות כלה במהלך שנות ה-20 וה-30.

חצאיות מלאות: במהלך שנות ה-50, לשמלות כלה היו לרוב חצאיות מלאות ועוצבו כדי להדגיש את קו המותניים.

סגנונות מינימליסטיים: בשנות ה-60 וה-70, כלות רבות בחרו בשמלות פשוטות יותר בסגנון בוהמייני, שהיו פחות רשמיות.

אביזרי וינטג': כלות רבות הלובשות שמלות כלה וינטג' בוחרות גם לאבזר פריטי וינטג', כמו כובעים, כפפות או תכשיטים.

שמלות כלה וינטג' מבוקשות לרוב בשל הסגנון הייחודי והערך ההיסטורי שלהן, אך הן עשויות לדרוש כמה שינויים או שחזור כדי להפוך אותן לבישות. חלק מהכלות גם בוחרות לעשות העתקים של שמלות וינטג', כדי להשיג מראה בהשראת וינטג' ללא החסרונות הפוטנציאליים של לבישת שמלת וינטג' אמתית.

אם את מעוניינת לרכוש או לתפור שמלת כלה וינטג' בשנת 2023, זה יכול להיות רעיון טוב לשלב מאפייני עיצוב וינטג' עם עיבודים מודרניים ליצירת מראה ייחודי ונצחי.

הנה כמה טיפים שכדאי לקחת בחשבון:

חקרו סגנונות וינטג' של שמלות כלה: הסתכלו על סגנונות שמלות כלה וינטג' מתקופות שונות כדי לקבל מושג על תכונות העיצוב שאתם אוהבים. שנות ה-20, 1930, 1940 ו-1950 הם תקופות פופולריות לשאוב השראה.

זהה תכונות עיצוב שאתה אוהב: לאחר שחקרת סגנונות שמלות כלה וינטג', זהה את תכונות העיצוב שאתה אוהב. האם אתה מעדיף תחרה, חרוזים או רקמה? האם אתה אוהב צלליות בקו A, שמלת נשף או נדן? זיהוי תכונות העיצוב שאתה אוהב יכול לעזור לך לצמצם את הבחירות שלך.

מצא התאמה מודרנית: בעוד שאתה רוצה לשלב מאפייני עיצוב וינטג', חשוב למצוא התאמה מודרנית. המשמעות יכולה להיות עדכון הבד, הצבע או הצללית כך שיתאימו לתקופה הנוכחית. למשל, תוכלי לבחור בשמלת כלה תחרה בהשראת וינטג' בצללית עכשווית, או לבחור בבד מודרני עם עיטור בהשראת וינטג'.

שקול שמלה בהזמנה אישית: אם אינך יכול למצוא שמלת כלה וינטג' שמתאימה לחזון שלך, שקול לקבל שמלה בהזמנה אישית. זה יכול לאפשר לך לשלב מאפייני עיצוב וינטג' עם התאמות מודרניות כדי ליצור שמלה מיוחדת במינה שמתאימה לסגנון שלך.

מצא מתלבשת או מוכרת בעלת מוניטין: בין אם את בוחרת לרכוש או לתפור שמלת כלה וינטג', חשוב למצוא מתלבשת או מוכרת בעלת מוניטין שיוכלו לעזור לך ליצור את שמלת חלומותיך. חפשו ביקורות והמלצות, ואל תחששו לבקש הפניות או תמונות של עבודותיהם.

זכרו, המפתח לשילוב מוצלח של מאפייני עיצוב וינטג' ומודרני הוא למצוא את האיזון הנכון. על ידי ביצוע טיפים אלו, תוכלי ליצור שמלת כלה נצחית וייחודית בהשראת וינטג' ומודרנית כאחד.