היום הגדול והמיוחד בפתח ובין שלל הסידורים וההכנות לקראת החתונה עומדת על הפרק גם בחירת חליפת חתן. ההיצע הרב והסגנונות הרבים בתחום אופנת החתנים מבלבלים ומקשים על הבחירה? אנו כאן לעשות לכם קצת סדר ולהביא לכם את המידע החשוב במאמר זה על מנת להקל על הבחירה, ולהפוך אותה לכמה שיותר מוצלחת.

 בחירה מדויקת של חליפת חתן כזאת ש"יושבת" על הגוף כמו כפפה ליד ומחמיאה לך מאוד חייבת לכלול כמה היבטים להם יש להתייחס בכובד ראש.

ראשית, חשוב לבחור חליפת חתן שמתכתבת עם מי שאתה ועם הסגנון שלך וזאת על מנת שתרגיש בה הכי טבעי שיש ולא בתוך איזושהי תחפושת. לדוגמא: חתן שנוהג ללבוש סגנון ספורטיבי ולא אלגנטי מדי בדרך כלל יוכל לבחור בסגנון של חליפת חתן שהיא אלגנטית עם טוויסט ספורטיבי כמו נעלי סניקרס, חולצה מכופתרת בצבע שאינו לבן ועוד.

חשיבות בחירת חליפת חתן נוחה

חתן ילבש את החליפה ביום החתונה לאורך שעות רבות הכוללות גם צילומי חוץ טרם האירוע. לנוחות בחליפת החתן ישנה חשיבות רבה שכן ככל שהחליפה תהיה מותאמת מבחינת הרכב הבדים למזג האוויר, ומבחינת המידות והגזרה למידות גופו – כך יוכל להרגיש החתן נינוח לאורך השעות הרבות בהן עליו לבלות בתוכה. אם החתונה נערכת בימות הקיץ החמים מומלץ לבחור חליפות חתן מבדי פשתן וכותנה הנעימים על הגוף ומעניקים תחושה קרירה לעומת חתונה המתקיימת בחורף בה מומלץ לבחור בדים מחממים יותר כמו פוליאסטר, צמר ועוד. כדי להתרשם ממידת הנוחות של החליפה מומלץ בתהליך המדידה להתיישב, לצעוד מעט ולהתנועע כמה שאפשר על מנת לחוש את החליפה במגוון המצבים.

התאמת חליפת חתן למבנה הגוף

לכל מבנה גוף תתאים חליפת חתן בגזרה שונה. לחתנים במבנה גוף רזה תתאים חליפה קלאסית ומכנסיים צרים בגזרה ישרה (סקיני), לעומת חתנים במבנה גוף מלא להם תתאים גזרה לא מחויטת מדי וללא בטנה כפולה למראה צר וקליל יותר. גזרה נכונה תוכל לבחור יחד עם אנשי המקצוע שיוכלו לייעץ ולהתאים בדיוק רב את החליפה למבנה גופך, יש להקפיד לבחור חליפה שאינה צמודה או רופפת מדי. בבחירתך חשוב להתייחס גם לצבע העור שכן לבעלי עור כהה יתאימו צבעים בהירים יותר בניגוד לחתנים בעלי עור בהיר להם יחמיאו במיוחד צבעים כהים כמו שחור, כחול או אפור.

שדרוג מראה החליפה באמצעות אביזרים

תוספת חפתים ועניבה יתאימו מאוד לסגנון חליפת חתן קלאסית שהיא לרוב אלגנטית ומהודרת. בסגנון ספורטיבי ניתן להוסיף וסט ולוותר על המקטורן, לנועזים שבכם ניתן לבחור חגורה מיוחדת או צבע חולצה שאינו לבן. בכל מקרה חשוב לראות את הלוק הכולל ואז להחליט האם אתה שלם עם הבחירה או שמא יש לבצע מספר שינויים על מנת לקבל את המראה המושלם של חליפת חתן הולמת ביותר עבורך.