איך לבחור שמלות כלה?

בחירת שמלת הכלה היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שהכלה המיועדת צריכה לקבל, ואולי אף החשובה שבהן. בשוק קיים מגוון עצום של שמלות כלה מכל הסוגים והמינים, ולכן קל מאוד ללכת לאיבוד במהלך החיפושים אחרי השמלה המושלמת.

להתאים את השמלה אלייך

כמעט כל אישה התחפשה לכלה במהלך ילדותה, בשלב כזה או אחר. ממש בתחילת החיפושים אחר שמלת הכלה, נשים רבות נזכרות בחיוך בפעם הראשונה שבה הן שמו סדין לבן על הראש וערכו חתונה חמודה עם ילד אחר מהגן. מכיוון שעכשיו מדובר בחתונה של גדולים, הסדין הלבן, לצערנו, כבר לא עושה את העבודה. לאורך ההתבגרות הנערה נחשפת לאט לאט למגוון של שמלות כלה, וכאשר מגיע התור שלה להיות כלה כבר יש לה מושג כללי איזו שמלה היא רוצה, או לפחות איזו שמלה היא לא רוצה.

כאשר מחפשים שמלות כלה צריך לקחת בחשבון כי מדובר בהוצאה כספית די כבדה. אף על פי כן או בעקבות זאת, כל כלה תרצה שהשמלה שלה תהיה מרהיבה ומושלמת ככל שניתן. חשוב לבחור שמלה המשקפת את האופי של הכלה ואת האישיות המיוחדת שלה, וכמובן שתתאים למבנה הגוף שלה. שמלת כלה צריכה להיות בגד נוח ללבישה, מכיוון שהכלה לובשת אותו לאורך כל יום החתונה. גם בטקס החופה, גם בחגיגות והריקודים שלאחריו, אבל גם לפני תחילתו של האירוע, שזה זמן נפוץ לצילומי אלבום החתונה.

משימה אישית או קבוצתית

כאשר אישה מתחתנת, היא עלולה למצוא את עצמה נשלטת כמו בובה על חוט על ידי אמה וחברותיה, בעיקר בכל מה שקשור לבחירת שמלת הכלה, האיפור והתסרוקת בחתונה. נשים רבות מאפשרות לגורמים חיצוניים, אהובים ככל שיהיו, לקבל במקומן החלטות חשובות. כמובן שכל ייעוץ והבעת דעה מתקבלים בברכה ולפעמים אפילו יש בהם צורך ממשי, אבל ההחלטה הסופית חייבת להיות של הכלה, ושלה בלבד.

כאשר הולכים כקבוצה לחפש שמלות כלה צריך להבהיר היטב את הנקודה הזאת. כולם אוהבים את אמא ואת החברות הטובות, ולכן צריך להתחשב בדעותיהן, וכמובן שאפשר להגיע לפשרות ולהשתמש באביזרים. החשוב מכל הוא לשמור על אווירה חיובית לאורך כל הדרך וליהנות מיום כיף של מדידות בגדים…